Március közepén megvolt immáron a harmadik is. Megtudtunk mindent a Campariról és az ebből készült kevert italokról, valamint megmutattuk magunkat Budapest legpuccosabb bárjában is. Buddha-Bártúra.
A forgatókönyv a szokásos volt, most is a Bols Mixer Akadémiánál gyülekeztünk és most is egy jó kis welcome drink fogadott bennünket, ami a várthoz képest abszolút pozitív csalódást hozott, legalábbis számomra mindenképpen. Egy speciális Mojitót kóstolhattunk meg ugyanis, melynek alapszeszéül az est itala, a Campari szolgált és őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy a keserűnarancs ízvilág ennyire fog passzolni a mentás-limeos kevert italhoz, de egy abszolút fogyasztható pia jött létre az összetevők házasságából.
CAMPARI MOJITO
Összetevők:
4 cl Campari
Fél lime
2 teáskanálnyi barna cukor
Mentalevelek
Szódafeltöltés
Elkészítése:
Tegyük long drinkes pohárba a barna cukrot, facsarjuk bele a limeot, keverjük össze bárkanállal, tegyük hozzá a szárától megszabadított mentaleveleket, nyomkodjuk meg a bárkanállal, zúzott jéggel töltsük fel, majd adjuk hozzá a Camparit, húzzuk fel szódával és óvatosan keverjük meg, vigyázva a szénsavtartalomra. (Az eredeti recept szerint a limeot bele kell tenni a pohárba, majd muddlerrel megnyomkodni, így valamivel keserűbb lesz az ital, mivel belekerül a héjában található kesernyés illóolaj is.)
Díszítése:
Limecikk, mentaág.
Az előadások sorát a Buddha-Bar Hotel Budapest bármenedzsere, Vincze Ádám nyitotta meg, aki ismertette velünk a Raymond Visan által 1996-ban alapított Buddha-Bar hálózat történetét, jellemzőit, melyet az alapító 2010-es halála óta már felesége, Tarja Visan vezet. A Buddha-Bar első étterme-bárja Párizsban nyílt meg, ami elsősorban az ázsiai konyhára és az egyedi kevert italokra fókuszál. A világon ma már 17 nagyvárosban megtalálható étteremlánc koncepciója négy helyszínen – többek között Budapesten is – luxusszállodával kiegészülve működik. A helyek sajátosságát a különleges ételek, italok és design mellett az éttermekben, bárokban szóló zene adja, ami az alapító fiához, David Visanhoz fűződik és ma már önálló brandet képviselnek, hiszen Buddha-Bar néven még válogatás lemezeken is megjelennek a világzenei és modern elektronikus zenei stílust felvonultató alkotások.
A második prezentációt a Buddha-Bar bartendere, Ádám Sándor tartotta meg, aki részletekbe menően mutatta be a Campari történetét, kezdve az alapító Gaspare Camparival, aki 1860-ban találta fel nagy sikert befutó receptjét, betekintettünk a cég speciális reklámkampányaiba (pl. a szépséges Penélope Cruz naptárába), melyek közrejátszottak abban, hogy ma már a világ 190 országában forgalmazzák az italt. Kiderült továbbá, hogy a Camparit sokan helytelenül a vermutok közé sorolják, ám mivel nem boralapú, így keserűlikőrről van szó.
Természetesen megismerkedhettünk különféle camparis kevert italokkal is Ádám Sándor bemutatóján keresztül, mégpedig egy almás martinivel, egy ananászos daiquirivel és egy Ramos Fizz újraértelmezéssel (ez utóbbit készítette el bártenderünk a Bols Mixer Akadémián legutóbb megrendezett magyar-román versenyen is):
CAMPARI APPLE MARTINI
Összetevők:
3 cl vodka
1cl Campari
1,5 cl citromlé
1,5 cl cukorszirup
4 cl almalé
Elkészítése:
Az összetevőket shakerben koktéljéggel összerázzuk, majd előhűtott Y pohárba szűrjük.
Díszítése:
Citromspirál.
TROPICAL BITTER DAIQUIRI
Összetevők:
3 cl rum
1 cl Campari
1,5 cl limelé
1,5 cl cukorszirup
4 cl ananászlé
Elkészítése:
Az összetevőket shakerben koktéljéggel összerázzuk, majd előhűtott Y pohárba szűrjük.
Díszítése:
Limespirál.
ROSE’S GINGER FIZZ
Összetevők:
4 cl Bols Genever
2 cl tejszín
1 bárkanálnyi Campari
1 tojásfehérje
Fél bárkanálnyi rózsavíz
1,5 cl citromlé
1,5 cl limelé
Gyömbérsör
Elkészítése:
A gyömbérsört kivéve az összetevőket jég nélkül (ún. száraz shakeléssel) shakerben összerázzuk (a tojásfehérje miatt érdemes a shakerbe tenni egy spirálszűrő rugóját), ezek után koktéljéggel is összerázzuk, majd beleöntjük egy előhűtött long drinkes pohárba és felhúzzuk gyömbérsörrel.
Díszítése:
Rózsaszirom.
Ezek után következett a nagy utazás, mégpedig egy saját, csak a mi rendelkezésünkre bocsátott BKV-busszal (!), ami elszállítmányozott bennünket az előadók székhelyére, de közben lenyomtunk egy szép Campari Orange Passiont, ami egyszerűségével, harmonikusságával nálam megnyerte a harmadik bártúra legjobb piája címet:
CAMPARI ORANGE PASSION
Összetevők:
4 cl Campari
2 szelet narancs
1 teáskanálnyi barna cukor
Narancslé
Elkészítése:
Egy long drinkes pohárba tegyük bele a narancsszeleteket és a barna cukrot, muddlerrel nyomkodjuk össze, töltsük fel zúzott jéggel, adjuk hozzá a Camparit, húzzuk fel narancslével, majd keverjük meg.
Díszítése:
Koktélcseresznye.
A harmadik bártúra fő helyszínéül szolgáló Buddha-Bar Hotel Budapest a gyönyörű Klotild paloták egyikében rendezkedett be, a belső és a külső kialakítás is remekül sikerült, az épületben öt bár (!) működik, köztük az üvegtetős, pazar kilátással bíró Klotild Bar, valamint az étteremhez tartozó, kifinomult eleganciával rendelkező Lounge. Valószínűleg nem tévedünk sokat, ha a Buddha-Bart a főváros legpuccosabb enteriőrjével rendelkező bárjaként definiáljuk, ahol két igen izgalmas kevert ital kóstolhattunk meg Lakézi András vezetésével, a Ying Coco Yangot (thai chilivel infuzált ginnel, a ház kókuszkrémjével és friss limelével), illetve a Bitter Sweet Raspberryt (vodkával, Camparival, málnapürével és narancslével), melyek közül az előbbinél kellemesen összehangolták a csípőset a kókusszal, utóbbinál pedig jól párosították a gyümölcsöket (talán annyi kritikát lehetne megfogalmazni, hogy az első a harmónia ellenére is picit meredek ízvilágot nyújtott, a másodiknál pedig egy kicsit kevesebb Camparival lehetett volna dolgozni, de ezek már mind az egyéni ízlés, a szubjektivitás kérdései).
Az eseményről további képek itt találhatóak.
Ha tetszett a poszt, akkor csatlakozz a Koktél Blog Facebook-oldalához!